Bezpłatny webinar

Sekretny składnik metody montessori

Poznaj kluczowy składnik pedagogiki Montessori, o którym mało się mówi, a który możesz wdrożyć w życie od zaraz, dzięki czemu Twoja przygoda z tą metodą w końcu zacznie się na serio!

.

(Jeśli nie będziesz mogła być na żywo, otrzymasz link do nagrania webinaru)

Do webinaru pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

W ciągu pierwszych 3 lat życia dziecka kształtuje się charakter i inteligencja Twojego dziecka.

I nie ma lepszej, bardziej wszechstronnej, kompleksowej i gruntownie przemyślanej metody wspierania rozwoju w tym okresie, niż metoda Montessori. Dzięki niej wiesz dokładnie, co robić, by dziecko rozwijało się w pełni we wszystkich kluczowych obszarach:

 • jak organizować zabawy, by były dostosowane do wieku i wspierały rozwój konkretnych umiejętności
 • jakie wybierać zabawki, by wspierały rozwój, a nie przytłaczały nadmiarem kolorów i melodyjek
 • jak budować pewność siebie i poczucie własnej wartości
 • jak pogłębiać relację z dzieckiem i uczyć je szacunku do samego siebie
 • jak wspierać pamięć i koncentrację dziecka
Metoda Montessori polega na towarzyszeniu dziecku zamiast zarządzania nim. Podążaniu za jego zainteresowaniami, fazami i tempem rozwoju. Budowaniu w nim samodzielności, odpowiedzialności i poczucia sprawczości. Pielęgnowaniu jego naturalnej ciekawości.

 

Jednym z elementów tej metody jest tworzenie przygotowanego otoczenia i pomocy edukacyjnych. Ale nie to jest tym najważniejszym, sekretnym elementem.

Być może już słyszałaś o metodzie Montessori i czujesz, że chciałabyś z niej korzystać, ale masz w głowie różne przekonania na jej temat.

 

Może myślisz, że metoda Montessori wygląda ciekawie, ale wydaje się strasznie skomplikowana?

Albo że wychowanie w stylu Montessori wymaga mnóstwa pieniędzy?

Że musisz mieć te wszystkie piękne, drogie zabawki Montessori, żeby zacząć?

A najlepiej to posłać dziecko do żłobka lub przedszkola Montessori?

A może myślałaś, że na Montessori przychodzi czas dopiero później, w wieku 3 lub 6 lat?

Myślisz, że bez poświęcenia masy czasu na przygotowywanie pomocy, przeczytanie tomów książek i stanie się ekspertką w tej dziedzinie, metoda Montessori jest nieosiągalna?

 

Nic bardziej mylnego i udowodnimy to na webinarze.

 

Czego dowiesz się w ciągu 60 minut webinaru?

Podzielimy się z Tobą sekretnym składnikiem metody Montessori, o którym mało się mówi, ale bez którego żadne pieniądze i poświęcony czas po prostu nie przyniosą efektów i nic nie zmieni się w Twoim macierzyństwie.

Dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić w życie ten kluczowy składnik w prostych krokach, od zaraz, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedzieć, jak to zrobić, by w pełni skorzystać z benefitów metody Montessori

A jakie to benefity, zapytasz?

 • dziecko jest dużo bardziej samodzielne i odpowiedzialne, niż rówieśnicy
 • ma od nich szerszą wiedzę i bardziej ugruntowane umiejętności
 • potrafi dłużej się koncentrować
 • ma lepszą wyobraźnię i umie przewidywać konsekwencje swoich działań
 • Wasze relacje są pełne spokoju i wzajemnego szacunku
 • a Ty masz poczucie, że wykorzystałaś najważniejszy okres w jego rozwoju tak dobrze, jak to tylko było możliwe

Oczywiście urządzenie domu w stylu montessoriańskim, odpowiednio przygotowane pomoce i przemyślany harmonogram rozwijających, odpowiednich do wieku aktywności też są ważne i o nich również Ci opowiemy, a co więcej: przedstawimy sposób na łatwe, przyjemne i kompleksowe ich wdrożenie w życie.

Będziesz też mogła skorzystać z części webinaru poświęconej pytaniom (sekcja Q&A) i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości i dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrożyć metodę Montessori konkretnie w Twojej sytuacji.

Będziesz mogła wdrożyć te wszystkie rozwiązania już od zaraz, od ręki.

Kiedy?

Środa, 21 lipca o 21:00

Szczegóły techniczne

Webinar potrwa ok. 60 minut.

Nie martw się, jeśli nie będziesz mogła być na żywo (wiemy jak wygląda „planownanie” kiedy się ma małe dziecko), otrzymasz na kilka dni dostęp do nagrania szkolenia.

Chociaż warto być na żywo – będziesz mogła na czacie zadać pytania dotyczące konkretnie Twojej sytuacji.

Kto poprowadzi webinar?

Magda Skotnicka

Magda Skotnicka

Ukończyłam szereg certyfikowanych kursów Montessori i mam 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w tej metodzie i nie tylko. Jestem bowiem poszukiwaczem rozwojowym, próbuję różnych podejść i metod, by znaleźć takie połączenia, które dają mi najwięcej jako mamie, nauczycielce i trenerce.

Pracując w placówkach Montessori i demokratycznych zrozumiałam, jak ważne jest to, by zacząć od siebie. Jak wiele zyskuje dziecko na tym, że mama troszczy się najpierw o własny rozwój, by móc z sukcesem troszczyć się o rozwój dziecka. Moja wiedza pedagogiczna oraz podróż na ścieżce rozwoju osobistego zaowocowała moim podejściem do roli rodzica i unikalnym spojrzeniem na metodę Montessori.

Z doświadczenia wiem, co jest niezbędne rodzicom, by wystartować z metodą Montessori, a co sprawdza się tylko w przedszkolu. Poprowadzę Cię za rękę przez cały proces wdrażania ducha Montessori i NVC w Twoje życie.

Dorota Puchlew-Grzelak

Dorota Puchlew-Grzelak

Skończyłam studia podyplomowe na kierunku Neurodydaktyka i szereg szkoleń, m.in. dotyczących wczesnej nauki czytania i matematyki metodą Montessori. Lubię łączyć klocki z różnych metod i nurtów, staram się rozwijać jako mama czerpiąc z nich wszystkich po trochu.

Cieszę się, że wiedza psychologiczna i neuronauka tak wiele wnosi do naszego życia jako rodziców i że możemy przekładać ją na nasze relacje z dziećmi, by uniknąć błędów, o których nasi rodzice nie mieli pojęcia, bo nie było jeszcze dostępu do tej wiedzy.

Poznałam i stosowałam w praktyce z moimi dziećmi różne metody, uważam jednak, że to właśnie Montessori oferuje najbardziej kompleksowe wszechstronne wsparcie rozwoju małego dziecka. Ponadto zadziwiające jest to, w jak dużym stopniu jej odkrycia pokrywają się z nowoczesną wiedzą o rozwoju i edukacji dzieci!

Bezpłatny webinar

Sekretny składnik metody montessori

.