Bezpłatny webinar

Sekretny składnik metody montessori

Poznaj kluczowy składnik pedagogiki Montessori, o którym mało się mówi, a który możesz wdrożyć w życie od zaraz, dzięki czemu Twoja przygoda z tą metodą w końcu zacznie się na serio!

.

Webinar już się odbył, ale możesz zobaczyć jego nagranie

W ciągu pierwszych 3 lat życia dziecka kształtuje się charakter i inteligencja Twojego dziecka.

I nie ma lepszej, bardziej wszechstronnej, kompleksowej i gruntownie przemyślanej metody wspierania rozwoju w tym okresie, niż metoda Montessori. Dzięki niej wiesz dokładnie, co robić, by dziecko rozwijało się w pełni we wszystkich kluczowych obszarach:

 • jak organizować zabawy, by były dostosowane do wieku i wspierały rozwój konkretnych umiejętności
 • jakie wybierać zabawki, by wspierały rozwój, a nie przytłaczały nadmiarem kolorów i melodyjek
 • jak budować pewność siebie i poczucie własnej wartości
 • jak pogłębiać relację z dzieckiem i uczyć je szacunku do samego siebie
 • jak wspierać pamięć i koncentrację dziecka
Metoda Montessori polega na towarzyszeniu dziecku zamiast zarządzania nim. Podążaniu za jego zainteresowaniami, fazami i tempem rozwoju. Budowaniu w nim samodzielności, odpowiedzialności i poczucia sprawczości. Pielęgnowaniu jego naturalnej ciekawości.

 

Jednym z elementów tej metody jest tworzenie przygotowanego otoczenia i pomocy edukacyjnych. Ale nie to jest tym najważniejszym, sekretnym elementem.

Być może już słyszałaś o metodzie Montessori i czujesz, że chciałabyś z niej korzystać, ale masz w głowie różne przekonania na jej temat.

 

Może myślisz, że metoda Montessori wygląda ciekawie, ale wydaje się strasznie skomplikowana?

Albo że wychowanie w stylu Montessori wymaga mnóstwa pieniędzy?

Że musisz mieć te wszystkie piękne, drogie zabawki Montessori, żeby zacząć?

A najlepiej to posłać dziecko do żłobka lub przedszkola Montessori?

A może myślałaś, że na Montessori przychodzi czas dopiero później, w wieku 3 lub 6 lat?

Myślisz, że bez poświęcenia masy czasu na przygotowywanie pomocy, przeczytanie tomów książek i stanie się ekspertką w tej dziedzinie, metoda Montessori jest nieosiągalna?

 

Nic bardziej mylnego i udowodnimy to na webinarze.

 

Czego dowiesz się w ciągu 90 minut webinaru?

Podzielimy się z Tobą sekretnym składnikiem metody Montessori, o którym mało się mówi, ale bez którego żadne pieniądze i poświęcony czas po prostu nie przyniosą efektów i nic nie zmieni się w Twoim macierzyństwie.

Dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić w życie ten kluczowy składnik w prostych krokach, od zaraz, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedzieć, jak to zrobić, by w pełni skorzystać z benefitów metody Montessori

A jakie to benefity, zapytasz?

 • dziecko jest dużo bardziej samodzielne i odpowiedzialne, niż rówieśnicy
 • ma od nich szerszą wiedzę i bardziej ugruntowane umiejętności
 • potrafi dłużej się koncentrować
 • ma lepszą wyobraźnię i umie przewidywać konsekwencje swoich działań
 • Wasze relacje są pełne spokoju i wzajemnego szacunku
 • a Ty masz poczucie, że wykorzystałaś najważniejszy okres w jego rozwoju tak dobrze, jak to tylko było możliwe

Oczywiście urządzenie domu w stylu montessoriańskim, odpowiednio przygotowane pomoce i przemyślany harmonogram rozwijających, odpowiednich do wieku aktywności też są ważne i o nich również Ci opowiemy, a co więcej: przedstawimy sposób na łatwe, przyjemne i kompleksowe ich wdrożenie w życie.

Będziesz też mogła skorzystać z części webinaru poświęconej pytaniom (sekcja Q&A) i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości i dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrożyć metodę Montessori konkretnie w Twojej sytuacji.

Będziesz mogła wdrożyć te wszystkie rozwiązania już od zaraz, od ręki.

Kto poprowadzi webinar?

Magda Skotnicka

Magda Skotnicka

Ukończyłam szereg certyfikowanych kursów Montessori i mam 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w tej metodzie i nie tylko. Jestem bowiem poszukiwaczem rozwojowym, próbuję różnych podejść i metod, by znaleźć takie połączenia, które dają mi najwięcej jako mamie, nauczycielce i trenerce.

Pracując w placówkach Montessori i demokratycznych zrozumiałam, jak ważne jest to, by zacząć od siebie. Jak wiele zyskuje dziecko na tym, że mama troszczy się najpierw o własny rozwój, by móc z sukcesem troszczyć się o rozwój dziecka. Moja wiedza pedagogiczna oraz podróż na ścieżce rozwoju osobistego zaowocowała moim podejściem do roli rodzica i unikalnym spojrzeniem na metodę Montessori.

Z doświadczenia wiem, co jest niezbędne rodzicom, by wystartować z metodą Montessori, a co sprawdza się tylko w przedszkolu. Poprowadzę Cię za rękę przez cały proces wdrażania ducha Montessori i NVC w Twoje życie.

Dorota Puchlew-Grzelak

Dorota Puchlew-Grzelak

Skończyłam studia podyplomowe na kierunku Neurodydaktyka i szereg szkoleń, m.in. dotyczących wczesnej nauki czytania i matematyki metodą Montessori. Lubię łączyć klocki z różnych metod i nurtów, staram się rozwijać jako mama czerpiąc z nich wszystkich po trochu.

Cieszę się, że wiedza psychologiczna i neuronauka tak wiele wnosi do naszego życia jako rodziców i że możemy przekładać ją na nasze relacje z dziećmi, by uniknąć błędów, o których nasi rodzice nie mieli pojęcia, bo nie było jeszcze dostępu do tej wiedzy.

Poznałam i stosowałam w praktyce z moimi dziećmi różne metody, uważam jednak, że to właśnie Montessori oferuje najbardziej kompleksowe wszechstronne wsparcie rozwoju małego dziecka. Ponadto zadziwiające jest to, w jak dużym stopniu jej odkrycia pokrywają się z nowoczesną wiedzą o rozwoju i edukacji dzieci!

Bezpłatny webinar

Sekretny składnik metody montessori

.