O nas

Czyli kim jesteśmy, czego pragniemy i dlaczego to może zainteresować Ciebie

Cześć, jesteśmy Ania i Dorota!

Jesteśmy mamami, żonami i właścicielkami psów oraz królików 😆

W naszym macierzyństwie przez długi czas brakowało nam wskazówek dotyczących wspierania rozwoju dziecka wszechstronnie, tak by nie skupiać się na jednym obszarze zaniedbując inny. Co chwilę znajdowałyśmy jakiś nowy nurt, koncepcję, metodę, które były świetne, ale nie dawały pełnego obrazu. Albo nadawały się dla jednych dzieci, a dla innych po prostu nie.

W czasie tych wieloletnich poszukiwań, studiów, szkoleń, certyfikatów i czytania mnóstwa książek i słuchania przeróżnych podcastów doszłyśmy do wniosku, że po prostu nie ma takiej metody.

I konieczne jest mądre połączenie wielu podejść i koncepcji, które się uzupełniają i dopiero kiedy te wszystkie klocki połączy się razem, to tworzy podwaliny pod Brain City – Miasto Mózgu, w którym dokładnie wiesz, co masz robić, a metoda jest dopasowana do dziecka, a nie na odwrót.

Dlatego stworzyłyśmy Brain City, by móc, wspólnie z ekspertkami specjalizującymi się w różnych aspektach rozwoju i wychowania, uczyć inne mamy, jak w sposób kompleksowy i wszechstronny wspierać rozwój dziecka, budować jego poczucie własnej wartości i sprawić, by wyrosło na szczęśliwego dorosłego.

Zapraszamy Cię do naszego miasta!

Od dziecka miałam mnóstwo zainteresowań i wszędzie było mnie pełno. Teraz jest na to ładne określenie: multipasjonatka, ale kiedyś byłam po prostu nieznośnym dzieckiem z motorem w tyłku 😁 Kiedy dorosłam, przestałam tyle biegać, ale nadal byłam wielowątkowa: skończyłam 3 kierunki, a potem po prawie 10 latach pracy na rynku finansowym uznałam, że to nie dla mnie, bo czuję, że jestem w stanie dać światu coś więcej, niż tylko sterty papierów i analiz. Zrobiłam zwrot o 180 stopni i założyłam sklep, dzięki któremu byłam w stanie po raz pierwszy dawać ludziom namacalne dobro, wywołujące uśmiech na ich twarzach.

Ale i to po paru latach przestało mi wystarczać, bo wiedziałam, ze mam więcej do zaoferowania.

Zawsze pasjonowałam się psychologią, a odkąd zostałam mamą, to również rozwojem dzieci. Z moimi maluchami praktykowałam metodę Domana i eksperymentowałam też z Montessori i innymi podjeściami, ale czułam, że żeby naprawdę wszechstronnie wspierać rozwój dziecka, potrzeba je mądrze połączyć i czerpać z różnych nurtów.

Aby znaleźć to idealne połączenie, skończyłam masę kursów i szkoleń m.in. studia podyplomowe Neurodydaktyka, czyli o neurobiologicznych podstawach edukacji. Od dwóch lat moje dzieci uczą się w systemie edukacji domowej, co zmieniło nasze życie.

A to zaowocowało kolejnym zwrotem w życiu zawodowym. Założyłam platformę z materiałami do metody Domana. To bardzo wartościowa metoda, ale tylko jedna. A uważam że dopiero stosowanie jednocześnie kilku podejść moe przynieść dziecku najwięcej korzyści.

Dlatego ogromnie cieszę się z tego, że mam teraz Anię – wspólniczkę po raz pierwszy w życiu (ja, Zosia-samosia!) i że we współpracy z ekspertkami z różnym zapleczem możemy stworzyć dla Ciebie kompleksowy system, który będzie służył Twojemu dziecku oraz Waszym relacjom ❤

Moje dotychczasowe życie zawodowe związane było z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi: czyli dużo informacji, cyfr, danych z których trzeba wyciągnąć wnioski. Kiedy narodził się mój synek absolutnie oszalałam na jego punkcie! Obiecałam sobie i jemu (chociaż zapewne jeszcze niewiele z moich słów rozumiał) że stworzę mu najpiękniejszy świat dzieciństwa.

Mój analityczny umysł podpowiadał mi, że powinnam się do tego należycie i kompleksowo przygotować… Zakupiłam więc metry bieżące literatury dotyczącej rozwoju dzieci zarówno w sferze emocjonalnej jak i intelektualnej, masę tytułów pt. 10000 zabaw dla twojego dziecka i poległam 😞 Po przewertowaniu paru tomów miałam w mózgu jeden wielki chaos i stwierdziłam że wiele z tych pozycji i rad po prostu się wyklucza nawzajem. Przemknęło mi przez myśl, że chyba nie ma jednej uniwersalnej metody rozwoju dziecka gdyż każde dziecko jest inne! I to raczej metoda powinna być dostosowane do dziecka a nie dziecko do metody. Poza tym nie ukrywam że pierwsze miesiące z Karolkiem dały mi popalić (głodomór budził się ciągle i wytrwale w nocy) a mój poziom przyswajania wiedzy na tematy związane neurodydaktyką, wszelakimi metodami rozwoju dzieci był mocno ograniczony.

W tamtej chwili wiele bym oddała za narzędzie, które w dostępny sposób pomoże mi się odnaleźć, chyba w najważniejszej dla mnie osobiście roli mojego życia, czyli bycia mamą. Bardzo szybko się zorientowałam, że mój syn przejął po mnie zamiłowanie do cyfr, logicznych zagadek i łamigłówek. I znowu ten sam problem – potrzebowałam kompleksowego narzędzia do rozwoju zdolności oraz zainteresowań syna a na rynku niczego takiego nie znalazłam.

W pewien sylwestrowy poranek zadzwoniłam do mojej przyjaciółki (razem przeszłyśmy maraton skończenia 3 kierunków studiów na uczelni – ależ miałyśmy wtedy pomysły 😏) i zaproponowałam wspólny projekt stworzenia platformy dla mam oraz ich dzieci, która będzie holistyczna, pomoże mamie wychować szczęśliwe, wykorzystujące swój potencjał dziecko a przy okazji i będzie na maksa intuicyjna. W ten oto sposób powstało nasze dziecko – Brain City!

Koncepcje, z których korzystamy

 • Montessori
 • Self-Reg
 • Porozumienie Bez Przemocy (NVC)
 • Wychowanie Bez Kar i Nagród
 • STEAM
 • Neuroedukacja
 • Dziecięca Matematyka
 • Metoda Domana
 • Metoda krakowska
 • Jesper Juul
 • Marschall Rosenberg
 • Carol Dweck
 • Jo Boaler
 • A. Faber, E. Mazlish

Współpracujemy z:

Magda Skotnicka

Jestem pedagogiem, nauczycielką i trenerką Montessori.

Pracowałam jako anglojęzyczny nauczyciel Montessori w placówkach demokratycznych, międzynarodowym żłobku i przedszkolu Montessori a także prowadziłam projekty profilaktyczne przeciwdziałania agresji i cyberprzemocy w klasach podstawowych 1-3.

Ukończyłam kursy i warsztaty Montessori w Polsce oraz szkolenie Montessori (wraz z obserwacjami) w placówkach w Norwegii. Odbyłam liczne kursy i szkolenia NVC a także międzynarodowe seminarium Original Play (pierwotna zabawa). 

Pracuję także jako wicedyrektor i nauczyciel w żłobku Montessori w Warszawie.

Michalina Bystrońska

Jestem psycholożką i psychoterapeutką, ukończyłam Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i 4-letnie specjalistyczne Studia z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Od dziewięciu lat zajmuję się doskonaleniem rozwoju dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia.

Pracowałam w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w przedszkolu i w prywatnej placówce psychologicznej. Prowadziłam szkolenia dla rodziców z zakresu rozwoju kompetencji wychowawczych i prawidłowego rozwoju małego dziecka.

Prywatnie jestem mamą 2 dziewczynek i czekam na przyjście na świat kolejnego dziecka!

Niektóre nasze osiągnięcia