Nie masz przedszkola Montessori?

Montessori w domu

Nauczę Cię jak wprowadzić metodę Montessori w domu i skorzystać ze wszystkich jej benefitów, nawet wtedy, kiedy nie możesz zapisać dziecka do przedszkola Montessori

Chciałabyś posłać dziecko do przedszkola Montessori, ale nie masz żadnego w okolicy lub nie ma w nim miejsc albo jest dla Ciebie za drogie?

Słyszałaś wiele dobrego o metodzie Montessori i chciałabyś z niej skorzystać nawet bez przedszkola?

Czytałaś już sporo na temat Montessori, ale nadal nie wiesz, jak krok po kroku wprowadzić tę metodę i potrzebujesz przewodnictwa?

A może Twoje dziecko jest zapisane do przedszkola lub żłobka Montessori, a Ty chcesz, żeby to doświadczenie miało również w domu?

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko rozwija się dzięki metodzie Montessori i osiąga swój pełen potencjał nawet bez przedszkola Montessori i bez drogich pomocy i zabawek

Pokażemy Ci, co możesz zrobić w domu samodzielnie, by odtworzyć ducha Montessori i wspierać rozwój dziecka

Poznaj metody na to, by:

 • Twoje dziecko zaczęło być bardziej samodzielne i samowystarczalne w zabawie
 • Lepiej i na dłużej koncentrowało się na jednej czynności
 • Proponować mu zabawy i aktywności, które są dostosowane do jego wieku i umiejętności, a jednocześnie na tyle angażujące, by wciągało się w samodzielną zabawę nawet na kilkanaście-kilkadziesiąt minut
 • Dawać mu więcej okazji do rozwijania samodzielności i sprawczości, dzięki czemu chętniej będzie próbować podejmować nowe aktywności
 • Twoje dziecko zaczęło chętnie wywiązywać się ze swoich obowiązków i byś nie musiała toczyć z nim wojen za każdym razem, kiedy trzeba posprzątać zabawki
 • Twoje dziecko zaczęło zasypiać samodzielnie, samodzielnie korzystało z toalety i samodzielnie jadło posiłki

Czego się dowiesz?

 • Jak działa mózg małego dziecka i jakiego poziomu samodzielności możesz od niego wymagać?
 • Jakie proponować dziecku zabawy, by były dla niego angażujące (tzn. nie za łatwe i nie za trudne) na danym etapie jego rozwoju
 • Kiedy dziecko może osiągnąć stan flow (takiego skupienia na danej czynności, że nie zauważa świata wokół i upływu czasu)
 • Od czego zależy koncentracja i skupienie dziecka?
 • W jaki sposób wybierać zabawki i pomoce edukacyjne dla dziecka tak, by bawiło się nimi długo, a nie rzuciło w kąt po 2 tygodniach używania
 • Jak wprowadzać zasady i ustalać granice (np. dotyczące utrzymywania porządku w pokoju) tak, by były respektowane przez dziecko
 • W jaki sposób działa motywacja wewnętrzna i czy jest jakiś inny sposób, by zachęcić kogoś do samodzielności i uczestnictwa w życiu domowym np. poprzez sprzątanie zabawek czy pomaganie w kuchni (uwaga spoiler: nie ma!)
 • Jak przygotować przestrzeń w pokoju dziecka i w całym domu, tak by wspierała jego samodzielność i zachęcała do wykonywania czynności w coraz bardziej samodzielny sposób
 • Jak ułożyć plan dnia, by dziecko chętniej współpracowało i wykonywało czynności samodzielnie
 • Jak zwiększyć gotowość dziecka na nieprzewidziane i/lub nieprzyjemne wydarzenia (jak np. wizyta u lekarza)
 • Jak wdrażając dziecko do codziennych czynności domowych budować jego samodzielność i sprawczość
 • Jak sprawić, by dziecko było bardziej uważne na to, co się dzieje dookoła i w czym uczestniczy
 • Jak dzieki temu, że Twoje dziecko będzie coraz bardziej samodzielne, będzie to wpływało na jego pewność siebie i poczucie własnej wartości (uwaga spoiler: dodatnio!)
Autorki kursu

Cześć, jesteśmy Magda i Dorota!

Magda Skotnicka

Magda Skotnicka

Współautorka kursu

Ukończyłam szereg certyfikowanych kursów Montessori i mam 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w tej metodzie i nie tylko. Jestem bowiem poszukiwaczem rozwojowym, próbuję różnych podejść i metod, by znaleźć takie połączenia, które dają mi najwięcej jako mamie, nauczycielce i trenerce.

Pracując w placówkach Montessori i demokratycznych zrozumiałam, jak ważne jest to, by zacząć od siebie. Jak wiele zyskuje dziecko na tym, że mama troszczy się najpierw o własny rozwój, by móc z sukcesem troszczyć się o rozwój dziecka. Moja wiedza pedagogiczna oraz podróż na ścieżce rozwoju osobistego zaowocowała moim podejściem do roli rodzica i unikalnym spojrzeniem na metodę Montessori.

Z doświadczenia wiem, co jest niezbędne rodzicom, by wystartować z metodą Montessori, a co sprawdza się tylko w przedszkolu. Poprowadzę Cię za rękę przez cały proces wdrażania ducha Montessori i NVC w Twoje życie.

Dorota Puchlew-Grzelak

Dorota Puchlew-Grzelak

Współautorka kursu

Skończyłam studia na kierunku Neurodydaktyka i szereg szkoleń, m.in. dotyczących wczesnej nauki czytania i matematyki metodą Montessori. Lubię łączyć klocki z różnych metod i nurtów, staram się rozwijać jako mama czerpiąc z nich wszystkich po trochu.

Cieszę się, że wiedza psychologiczna i neuronauka tak wiele wnosi do naszego życia jako rodziców i że możemy przekładać ją na nasze relacje z dziećmi, by uniknąć błędów, o których nasi rodzice nie mieli pojęcia, bo nie było jeszcze dostępu do tej wiedzy.

Poznałam i stosowałam w praktyce z moimi dziećmi różne metody, uważam jednak, że to właśnie Montessori oferuje najbardziej kompleksowe wszechstronne wsparcie rozwoju małego dziecka. Ponadto zadziwiające jest to, w jak dużym stopniu jej odkrycia pokrywają się z nowoczesną wiedzą o rozwoju i edukacji dzieci!

Moduły kursu

Co znajdziesz wewnątrz kursu
„Montessori w domu”

Moduł 1

Jak zacząć?

Dowiesz się:

 • Jak poprowadzić dziecko, by było samodzielne, wewnątrzsterowne i umiało panować nad swoimi popędami
 • Jak budować w nim pewność siebie i poczucie własnej wartości z jednoczesną wrażliwością na potrzeby innych?
 • Jak uczyć dziecko stosowania się do zasad, tak by ta chęć wypływała od niego samego?
Moduł 3

Aktywności

Dowiesz się:

 • Jak dobierać proponowane zabawy i aktywności do etapu rozwoju dziecka, by były w stanie zaangażować je na dużo dłużej?
 • Jak wybierać zabawki i pomoce edukacyjne, by dostarczały dziecku frajdy na dużo dłużej i tak szybko się nie nudziły?
Moduł 5

Rytm dnia

Dowiesz się:

 • Jak powtarzalność i rytuały zwiększają poczucie bezpieczeństwa dziecka, dzięki czemu ma ono przestrzeń na rozwój sprawczości i odpowiedzialności
 • Jak sprawczość wspierają inteligencję i motywację
 • Jak wdrażanie dziecka do samodzielności wpływa na wzrost jego kompentecji i wiary w siebie
Moduł 2

Fundamenty

Dowiesz się:

 • Jak powtarzalność i rytuały zwiększają poczucie bezpieczeństwa dziecka, dzięki czemu ma ono przestrzeń na rozwój samodzielności i sprawczości
 • Jak pomagać dziecku uczyć się samodzielnie zasypiać, ubierać się, jeść i korzystać z toalety 
Moduł 4

Przestrzeń

Dowiesz się:

 • W jaki sposób, korzystając z zasad pedagogiki Montessori, przygotować przestrzeń w domu, by wspierała samodzielność dziecka?
 • Czego możesz się pozbyć z domu, bo to rozprasza i przeszkadza Twojemu dziecku w samodzielności i dbaniu o porządek
 • Jak naturalnie wprowadzać dziecko w obowiązki domowe?
Bonus:

Harmonogram

 • Kompletny plan angażujących zabaw dla dziecka w wieku od 0 do 3 lat w podziale na miesiące
 • W jakiej kolejności wprowadzać kokretne aktywności, by nie były ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne dla dziecka
 • Jasna rozpiska, dzięki której już nie będziesz się zastanawiała, czy Twoje dziecko może już się uczyć danej umiejętności
Nie czekaj!

Oferta Black Month

Gdy 30 listopada o 23:59 odliczanie się zakończy, kurs wraca do standardowej ceny.

Twoja inwestycja

Kurs Montessori w Domu

497 zł    197 zł

Wszystko, czego potrzebujesz, by Twoje dziecko stało się bardziej samodzielne.

By przestało wisieć na Tobie, a zaczęło zajmować się samodzielną zabawą

By przestało bałaganić, a zaczęło współpracować.

By stopniowo wdrażało się w obowiązki domowe, a Ty nie bała się, że będziesz robić wszystko wokół niego do 18-tki.

Byś miała chwilę oddechu, wiedząc, że Twoje dziecko zajmuje się rozwijającą zabawą i że samodzielna zabawa też jest cenna dla jego rozwoju.

Byś przestała mieć wyrzuty sumienia, że masz czasem dość.

faQ – najczęściej zadawane pytania

Czy to u mnie zadziała?

Metody przedstawione w kursie są uniwersalne. Działają dla każdego dziecka, różnica polega tylko na tym, że u niektórych dzieci zadziałają one szybciej, a u innych zajmie to więcej czasu.

Najważniejsza jest Twoja konsekwencja i wytrwałość w zgłębianiu kursu i wprowadzaniu w życie wskazówek w nim zawartych.

Prawdopodobnie będziesz potrzebowała wracać do kursu wielokrotnie, bo wiedza w nim zawarta przekazana jest w zwięzły sposób i jest jej naprawdę dużo, więc za każdym kolejnym razem, kiedy będziesz słuchać, zapamiętasz inne wskazówki.

Wasza relacja z dzieckiem będzie też w innym miejscu, więc inne aspekty będą dla Ciebie kluczowe w danym momencie.

Dla jakiego wieku przeznaczony jest kurs?

Kurs został stworzony z myślą o małych dzieciach: od 0 do 3 lat i tego okresu dotyczy proponowany przez nas harmonogram aktywności.

Pedadogika Montessori jest oczywiście rozpisana na cały okres wczesnego dzieciństwa i później też edukacji szkolnej, ale w tym kursie skupiamy się na małym dziecku.

Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz wprowadzać sposób podejścia w duchu Montessori, tym łatwiej będzie Twojemu dziecku się do niego przystosować. Dużo łatwiej jest w czymś wzrastać, niż nagle zmieniać warunki, kiedy już dziecko przyzwyczaiło się do innego traktowania.

Jeśli zdecydujesz się jednak w przyszłości wybrać dla Twojego dziecka przedszkole Montessori, dużo szybciej się w nim odnajdzie, niż kiedy ta filozofia będzie dla niego nowością.

Na jaki czas otrzymuję dostęp?

Dostęp do kursu otrzymujesz natychmiast po zakupie i masz go na zawsze.

Tzn. dopóki działa platforma, a mamy ją wykupioną na 2 lata, więc to jest czas minimalny, ale nie zamierzamy zamykać działalności, tylko dalej ją rozwijać, więc na pewno będzie to dużo dłużej.

 

Nie mam czasu na kursy

Prawda jest taka, ze skoro tu jesteś, to problem niesamodzielności Twojego dziecka Cię dotyczy.

Więc najprawdopodobniej nie masz ani chwili dla siebie. Albo masz tych chwil bardzo mało. Ale pomyśl, ile czasu odzyskasz, kiedy Twoje dziecko stopniowo będzie umiało zajmować się zabawą samodzielną. Przez kilka minut. Potem przez kilkanaście. A w końcu przez 20-30 minut będzie w stanie totalnego skupienia, bo podsuniesz mu coś, co je wciągnie.

Kurs składa się z krótkich, 5-10 minutowych lekcji, których możesz słuchać na spacerze, ćwicząc, czy gotując obiad.

I gwarantuję Ci, ten czas, który spędzisz na jego słuchaniu, zwróci Ci się z nawiązką w postaci coraz dłuższych okresów skupienia Twojego dziecka na samodzielnej zabawie. Albo samodzielnym sprzątaniu klocków po zabawie. Albo samodzielnym nalewaniu sobie wody do kubka, co musiałaś zawsze robić Ty.

Kurs jest za drogi, nie mam teraz pieniędzy

A masz świadomość, ile pieniędzy wydajesz na zabawki, które bawią Twoje dziecko tylko przez kilka dni?

Albo babcie i ciocie, które chcą kupić coś efektownego, ale na Twoim dziecku to nie robi wrażenia?

A ile energii tracisz na bycie cały czas na zawołanie dla Twojego dziecka? Twój czas też jest przecież wartościowy.

Dlatego pytanie nie brzmi: „czy ten kurs jest drogi?” tylko: czy ten kurs jest wart swojej ceny? Czy pozwoli Ci na odzyskanie straconego niepotrzebnie czasu i pieniędzy na zabawki i aktywności, które po prostu nie ruszają Twojego dziecka?

 

Nie wspominając już o tym, że później cena kursu będzie wyższa 😉