Ups, czas się skończył

Twój 5-dniowy dostęp do nagrania szkolenia oraz do oferty promocyjnej wygasł.

Możesz dołączyć do programu w cenie regularnej:

PROGRAM ONLINE

Integracja sensoryczna w domu

wg metody BrainCity

Wspieraj rozwój integracji sensorycznej swojego dziecka poprzez mądre, dobrze dobrane i przemyślane aktywności, które sprawią Wam mnóstwo frajdy!

By mimo swoich trudności mogło cieszyć się życiem!

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Twoje dziecko ma zdiagnozowane zaburzenia integracji sensorycznej, a zajęcia tylko raz czy dwa razy w tygodniu?

Masz poczucie, że zajęcia terapii SI to za mało i na pewno da się coś zrobić w domu, by wspierać rozwój integracji sensorycznej?

A może Twoje dziecko nie ma diagnozy SI, ale czujesz, że jego rozwój nie przebiega prawidłowo pod względem integracji sensorycznej i chcesz zadziałać już teraz, by pomóc mu uniknąć kłopotów w przyszłości?

A może po prostu chcesz wszechstronnie wspierać jego rozwój, bo wiesz, że aktywności sensoryczne są bardzo wartościowe, ale potrzebujesz przewodnictwa, by wiedzieć, jak nie zaszkodzić dziecku?

Wyobraź sobie, że wreszcie rozumiesz, na czym polega SI, z czym ma kłopoty Twoje dziecko i jak mu pomóc – teraz i na całe życie

W tym programie dowiesz się jak krok po kroku wspierać wypracowywanie prawidłowej integracji sensorycznej przez Twoje dziecko, niezależnie od tego, czy ma duże trudności (wtedy jako wsparcie terapii), czy niewielkie (wtedy może się obejść nawet bez terapii), czy rozwija się prawidłowo, a Ty po prostu chcesz zrobić co w Twojej mocy, by problemy się nie pojawiły i by dziecko rozwijało się zdrowo i bez przeszkód!

Bo prawda jest taka, że nie istnieje idealna integracja sensoryczna.

Integracja może być albo lepsza, albo gorsza i po prostu: im jest lepsza, tym łatwiej jest dziecku funkcjonować w codziennym życiu, aktywnościach, w szkole, w nauce, w relacjach rówieśniczych i w każdym innym ważnym aspekcie jego życia.

Wiemy, z czym się zmagasz!

Twoje dziecko ciągle:

Jest niespokojne

Masz wrażenie, że jest jakby wiecznie nakręcone, nie potrafi usiedzieć w miejscu i jesteś przerażona, jak sobie poradzi na 45-minutowej lekcji w szkole? Nie wiesz, jak pomóc mu się wyciszyć i uspokoić?

Jest wycofane

A może wręcz przeciwnie, jest wycofane i masz wrażenie, że wciąż czegoś się boi, nie chce uczestniczyć w aktywnościach, które mu proponujesz, a Ty nie chcesz, by w życiu stale coś je omijało?

Płacze i krzyczy

Nie rozumiesz dlaczego denerwuje się zupełnie – wydawałoby się – bez powodu i tracisz już czasem cierpliwość, bo nie wiesz w czym problem i jak mu pomóc?

W końcu wszystko stanie się jasne!

Integracja sensoryczna bez tajemnic

Integracja sensoryczna to bardzo trudny i złożony temat – w końcu dotyczy układu nerwowego młodego człowieka!

Ilość wariantów i skali zaburzeń nie ma końca, a wiele objawów jest kompletnie nietypowych, dlatego nie wiesz, które z trudnych zachowań Twojego dziecka mają związek z zaburzeniami SI, a jakie wynikają z czegoś zupełnie innego.

Doskonale to rozumiemy i dlatego przygotowałyśmy dla Ciebie program online, w którym dowiesz się wszystkiego, co konieczne, by zrozumieć Twoje dziecko, umieć mu pomóc oraz nauczyć je pomagać sobie.

Nie musisz się doktoryzować z SI – otrzymasz tylko te informacje, które są niezbędne we wspieraniu prawidłowej integracji sensorycznej Twojego dziecka.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Cześć, jestem Monika Smolińska!

Jestem terapeutką integracji sensorycznej (ukończone oba stopnie specjalizacji: I i II), pedagożką specjalną i terapeutką wczesnego wspomagania rozwoju. Pracuję zarówno z dziećmi normatywnymi, jak i tymi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Za każdym razem spotykam się z tym samym zjawiskiem: z zagubionym rodzicem, który kocha swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej, chce mu pomóc i je zrozumieć, ale po prostu nie jest w stanie, bo nie wie, skąd się biorą problemy dziecka i jak nad nimi zapanować.

I nawet jeśli już wie, że problemy wynikają z zaburzeń integracji sensorycznej, to nadal nie wie, jak ona działa, bo to jest bardzo obszerna wiedza, a rodzic dostaje tylko godzinne omówienie diagnozy, bo nie ma czasu na więcej.

Sama wielokrotnie czułam, że nie omówiłam podczas zajęć SI wszystkiego tego, co jest ważne dla rodzica, bo zwyczajnie nie starczyło już czasu.

I dlatego we współpracy z dziewczynami z BrainCity stworzyłam dla Ciebie ten program, Drogi Zagubiony Rodzicu, byś mógł zrozumieć swoje dziecko, a ono żeby mogło cieszyć się życiem mimo trudności!

Diagnoza SI to dopiero początek, a nie koniec twojej drogi

👉 Być może otrzymałeś już diagnozę i wiesz, że Twoje dziecko ma zaburzenia SI.

👉 A może na razie tylko panie w przedszkolu zasugerowały, żeby dziecko zdiagnozować, bo doświadczenie im podpowiada, że to może być właściwy kierunek.

👉 Albo sam czujesz, że zachowania Twojego dziecka mogą mieć podłoże sensoryczne.

W każdym z tych przypadków znalezienie źródła problemu jest milowym krokiem.

Ale jednocześnie jest dopiero początkiem drogi do odzyskania przez Twoje dziecko kontroli nad przetwarzaniem zmysłowym, a zarazem do harmonijnego rozwoju bez przeszkód, umiejętności radzenia sobie z trudnościami i funkcjonowaniu w codziennych życiowych sytuacjach bez problemów.

Początkiem drogi, która składa się z 4 najważniejszych kroków:

Zrozumienie problemu

Zrozumienie, w jaki sposób funkcjonuje Twoje dziecko, jak działa jego układ nerwowy i jak zaburzenia integracji sensorycznej wpływają na jego zachowanie

Wspieranie dziecka

Wspieranie dziecka w jego trudnościach, pomaganie mu się uspokoić i wyciszyć, tak by jego frustracje nie skutkowały obniżoną samooceną

Zwracanie uwagi na otoczenie

By środowisko nie potęgowało problemów związanych z zaburzeniami SI, np. nie przestymulowywało dziecka – co nie jest oczywiste, bo zależy od typu zaburzenia

Ćwiczenia wspierające SI

Codzienne zabawy i aktywności, które wspomagają wykształcenie prawidłowej integracji sensorycznej: im częściej się ćwiczy, tym lepsze są rezultaty

Ale tego wszystkiego nie dowiesz się od terapeuty!

Nie dlatego, że terapeuta Twojego dziecka nie jest dobrym specjalistą, tylko dlatego, że przez tę godzinę czy dwie tygodniowo nie ma zwyczajnie czasu na szkolenie rodzica.

Ten czas jest poświęcony Twojemu dziecku i to dobrze, bo 1-2 godziny w tygodniu to i tak bardzo mało, biorąc pod uwagę skalę problemów, z jakimi zmaga się Twoje dziecko.

Nie dowiesz się tego też w internecie, bo tam znajdziesz tylko informacje, które wpadają do jednej z dwóch grup:

 • są powierzchowne, ogólnikowe i tylko ślizgają się po powierzchni, nie przybliżając Cię do faktycznego ogarnięcia istoty SI i tego, z czym mierzy się Twoje dziecko i w związku z tym, jak mu skutecznie pomóc
 • są niepotwierdzone, często nieprawdziwe, wprowadzające w błąd i 😡zwyczajnie szkodliwe!

A czy terapia w ogóle wystarczy?

Mózg rozwija się wtedy, kiedy jest używany.

Zmysły rozwijają się wtedy, kiedy z nich korzystamy.

Tak samo działa integracja sensoryczna: ona się kształtuje, kiedy jej używamy, kiedy dziecko ma różnorodne bodźce, dopasowane do jego indywidualnej sytuacji, czyli typu zaburzenia, kiedy ma szansę wypracowywać tę integrację przyswajania i przetwarzania bodźców zmysłowych.

Więc teraz zastanów się: Twoje dziecko chodzi na terapię nawet w wersji luksusowej nie raz, ale dwa razy w tygodniu po godzinie.

Na więcej nie ma czasu/pieniędzy/wolnych terminów – wiemy, jakie są realia.

Ale przecież Twoje dziecko jest aktywne przez prawie 100 godzin w tygodniu!
Przy założeniu, że śpi 10 godzin na dobę, czyli jest aktywne przez pozostałe 14 godzin, to daje 98 godzin tygodniowo. I tak, jedzenie to też aktywność sensoryczna!

Więc terapia to tylko 2% jego czasu aktywności!

Z samego tego faktu wynika, że warto coś z nim robić również między zajęciami terapii SI!

Bo mądrze dobrane aktywności są w stanie wyprowadzić dziecko z zaburzeń integracji sensorycznej 50x szybciej!

W naszym programie poznasz właśnie aktywności, które wspierają pracę nad integracją sensoryczną,  a do tego:

 • dzieci chętnie w nich uczestniczą – bo są ciekawe, angażujące i nie noszą znamion “ćwiczeń” i “pracy”, a tylko wspaniałej zabawy – dla dziecka i dla Ciebie!
 • nie potrzebujesz do nich specjalistycznych sprzętów
 • poznasz też zasady dobierania aktywności do rodzaju zaburzenia – bo nie dla każdego dziecka polecane są np. masy sensoryczne, które są tak modne, czy bujanie, które uważane jest za dobro uniwersalne – niektóre dzieci będą reagować kompletną histerią i/lub agresją

Oraz wiele więcej – sprawdź poniżej:

 

moduły kursu

Co znajdziesz wewnątrz kursu: “Integracja sensoryczna w domu”

Wg metody BrainCity

Moduł 1: Podstawy teoretyczne - zrozum i wspieraj

DOWIESZ SIĘ:

 • Czym jest i jak działa integracja sensoryczna
 • W jaki sposób rozwija się integracja sensoryczna
 • Jak rozwój integracji sensorycznej wpisuje się w całokształt harmonijnego rozwoju dziecka (albo go zaburza)
 • Jakie są 3 rodzaje i 3 podtypy integracji sensorycznej i dlaczego świadomość tego, z którym wariantem zmaga się Twoje dziecko jest kluczowa
 • Że to nieprawda, że mamy tylko 5 zmysłów – nie uczyli nas w szkole o jeszcze 3 kolejnych – bardzo ważnych z punktu widzenia rozwoju!
 • Jak zaburzenia integracji sensorycznej przekładają się na brak gotowości szkolnej
 • Jak słaba integracja sensoryczna wpływa na rozwój społeczny dziecka, w tym całą gamę problemów od nadmiernej agresji po nadmierną nieśmiałość
 • W jaki sposób zaburzenia integracji sensorycznej wpływają na problemy w szkole, od zachowania, przez umiejętność czytania i pisania, po słaby rozwój fizyczny i całą gamę prześladowań od wyśmiewania na WF-ie, po łatkę “niezdary”
 • I co za tym idzie, jak zaburzenia integracji sensorycznej mogą wpłynąć na obniżenie samooceny dziecka, a przede wszystkim – jak temu zapobiec

Moduł 2: Część praktyczna - pomóż

DOWIESZ SIĘ:

 • Jakie są zasady wspierania integracji sensorycznej
 • Jak wdrożyć w życie wszystkie z 4 opisanych powyżej kroków, kluczowych dla wspierania integracji sensorycznej:
  1. jak rozpoznać źródło problemu i zaburzenia
  2. wspierać samoocenę dziecka
  3. co i jak kontrolować w otoczeniu dziecka, w tym jak dbać o dietę sensoryczną (i nie chodzi tu o jedzenie!)
  4. jak się bawić z dzieckiem, by wspierać rozwój integracji sensorycznej
 • Jak odczytywać sygnały sensoryczne, czyli jak rozumieć zachowania dziecka pod kątem zaburzeń SI i pomagać mu sobie z nimi radzić
 • Jak pomagać dziecku przezwyciężać trudności
 • Jak wyjaśnić otoczeniu (np. w przedszkolu, babciom, nianiom itd.), w jaki sposób uspokoić i wyciszyć dziecko tak, by mogło brać udział we wszystkich aktywnościach bez przeszkód
 • Jak nauczyć je radzić sobie samodzielnie z trudnościami, rozpoznawania siebie i swoich potrzeb oraz wypracowania mechanizmów wyciszania się i regulowania bodźców
 • Jak rozpoznawać przestymulowanie i jak wyciszać dziecko w takim przypadku – w zależności od rodzaju zaburzeń
 • Jak pomóc dziecku z zachowaniami agresywnymi lub krzykiem, biciem, czy szczypaniem innych lub siebie
 • Jak pomóc dziecku, które nie jest w stanie usiedzieć w miejscu
 • Jak pomóc dziecku, które nie chce chodzić boso albo chodzi tylko na palcach
 • Jak pomóc dziecku, które nadmiernie lub niedostatecznie odczuwa ból
 • Jak pomóc dziecku, które ma chorobę lokomocyjną
 • Jak pomóc dziecku, które ma problemy z wypróżnianiem się lub nie może zdążyć do toalety
 • Kiedy udać się po diagnozę i specjalistyczną pomoc

  Moduł 3: Zestaw ćwiczeń w formie video - zastosuj

  POZNASZ:

  • Zabawy z dzieckiem 2-3 letnim wspierające rozwój integracji sensorycznej
  • Zabawy z dzieckiem 4-7 letnim wspierające rozwój integracji sensorycznej
  • 13 zabaw w formie video z uroczymi modelkami:
   • 2,5-letnią Ninką
   • 6-letnią Julką
  • Zabawy, do których nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych sprzętów z gabinetu SI – wystarczy Ci to, co masz w domu, lub co możesz kupić za grosze
  • Metody na to, by wspierać integrację sensoryczną dziecka poprzez zwykłe domowe czynności – one są dużo bardziej stymulujące, niż instagramowe “pomoce sensoryczne” które tylko wyglądają ładnie, ale nie są skuteczne
  • Zabawy, które są bezpieczne: nie przestymulowują, nie powodują lęku i wycofania u dzieci z nadwrażliwością na bodźce, ani nie powodują nadmiernego “nakręcenia” dzieci poszukujących bodźców, podwrażliwych sensorycznie
  • Zabawy, które pozwalają we własnym tempie, łagodnie oswajać się z bodźcami sensorycznymi bez przeładowania i bez stresu
    Ale to nie wszystko!

    Do tego otrzymujesz szereg bonusów

    Jeżeli teraz dołączysz do programu, to otrzymasz w prezencie bonusy o wartości ponad 2000 zł.

    Bonusy zostały starannie dobrane tak, by towarzyszyć i dodatkowo pomagać Ci na drodze wpierania rozwoju integracji sensorycznej u Twojego dziecka.

    By sukces przyszedł jeszcze szybciej i jeszcze łatwiej!

    Bonus 1: Wsparcie na sesjach Q&A (tylko w opcji PREMIUM)

     

    W opcji PREMIUM zakupu tego programu oferujemy bezpośrednie wsparcie naszej ekspertki, Moniki – twórczyni tego kursu.

    Będziesz mieć dostęp do 3 spotkań grupowych na żywo w formule Q&A (pytania i odpowiedzi).

    Spotkania będą prowadzone co ok. 2 miesiące przez pół roku.

    Będziesz mieć możliwość zadania nieograniczonej liczby pytań o Twoje wyzwania, o indywidualną i specyficzną sytuację Twojego dziecka, o jego konkretne zachowania i jak sobie z nimi radzić i o rozwinięcie dowolnego tematu z kursu.

    Będziesz mieć możliwość uczestniczenia w spotkaniach na żywo oraz korzystania z nagrań tyle razy, ile będzie Ci potrzebne.

    Będziesz też mieć możliwość przedłużenia dostępu do sesji Q&A na następne 6 miesięcy w preferencyjnej cenie.

     

    Wartość: 900 zł

    Bonus 2: Integracja sensoryczna u niemowlęcia

    Układ nerwowy małego dziecka (od urodzenia do dwóch lat) dopiero się rozwija. Między innymi rozwija się jego zdolność do przyjmowania, przetwarzania i integrowania bodźców zmysłowych.

    Dlatego to jest najlepszy czas na profilaktykę ewentualnych zaburzeń, bo później trzeba już zmagać się z nieprawidłowościami – łatwiej jest zadbać o to, by w ogóle nie powstały.

    DOWIESZ SIĘ:

    • Co może wskazywać na wczesne zaburzenia sensoryczne u niemowląt
    • Plan działania nastawiony na pomoc maluszkowi, który ma wszelkiego rodzaju kłopoty z przetwarzaniem bodźców sensorycznych, np. dużo i często płacze lub krzyczy, często budzi się w nocy, zasypia tylko na rękach i budzi się natychmiast kiedy jest odkładane, jest nadmernie aktywne, nie chce chodzić za rękę, chce być ciągle na rękach, nie toleruje zmiksowanych papek albo właśnie nic innego nie je, ma nasilony odruch ssania i nie rozstaje się ze smoczkiem, nie toleruje brudnych rączek, wody na twarzy, czesania, ubierania, bije lub szczypie rodziców itd.
    • Jakie są czynniki ryzyka zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń integracji sensorycznej – czyli kiedy trzeba uważać szczególnie
    • Co się dzieje, kiedy regulacja przetwarzania bodźców zmysłowych nie działa u maluszka prawidłowo
    • W jaki sposób wspierać wypracowywanie przez układ nerwowy dziecka tej regulacji poprzez stymulację sensoryczną adekwatną do profilu zaburzeń dziecka
    • Jak wspierać rozwój dziecka, w taki sposób, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaburzeń sensorycznych w przyszłości
    • Jakie popularne zabawki i gadżety dla niemowląt mogą być niebezpieczne (np. szumisie) i dlaczego
    • Jakie popularne sposoby opieki i „pomagacze” mogą być szkodliwe dla rozwoju dziecka
    • Czy High Need Baby to dziecko o zaburzeniach integracji sensorycznej (spojler: wiele na to wskazuje!)
    • Nosić czy nie nosić? Odpowiedź na odwieczne pytanie z punktu widzenia rozwoju integracji sensorycznej
    • Kiedy zgłosić się do pediatry, kiedy do fizjoterapeuty, neurologopedy, psychodietetyka, czy osteopaty, a kiedy do terapeuty SI?

    Bonus w przygotowaniu – będzie dostępny w sierpniu 2023

    Wartość: 349 zł

    Bonus 3: Diagnoza i terapia SI

    DOWIESZ SIĘ:

    • Jak wygląda diagnoza integracji sensorycznej w zależności od wieku dziecka
    • Jak się do niej przygotować
    • Jak wyglądają spotkania w ramach diagnozy i ile ich jest
    • Jak zinterpretować uzyskaną diagnozę
    • Czym jest terapia SI, a czym nie jest

    Wartość: 149 zł

    Bonus 4: Dodatkowe ćwiczenia wspierające rozwój SI

    POZNASZ:

    • Jeszcze prawie 50 ćwiczeń w formie zabawy
    • Ćwiczenia dostosowane do wieku dziecka
    • Nie wymagające żadnego specjalistycznego sprzętu lub długotrwałych przygotowań 
    • Możesz je wykonywać z wykorzystaniem zwyczajnych przedmiotów dostępnych w domu
    • Stanowią świetną zabawę dla dziecka i sposób na pogłębianie Waszej więzi
    • Lista ćwiczeń w formie opisowej na platformie i do pobrania w wygodnej “ściądze” w pdf

     

    Wartość: 99 zł

    Bonus 5: Zabawa budująca relację z dzieckiem

    Ponieważ tak ważne w rozwoju integracji sensorycznej są ćwiczenia prowadzone w formie zabawy, to zależy nam na tym, byś zrozumiał, jak ta wspólna zabawa umacnia Wasze więzi.

    Byś nie widział w niej tylko sposobu na pracę z zaburzeniami SI, ale też na pogłębienie relacji z dzieckiem.

    Bo w ten sposób ta wspólna zabawa będzie miała jeszcze lepsze efekty, bo będziesz do niej dodatkowo zmotywowany i odpowiednio nastawiony – a nastawienie (czyli mindset) robi ogromną różnicę!

    DOWIESZ SIĘ:

    • Jaką rolę w życiu dziecka pełni zabawa?
    • Jakie są etapy rozwoju zabawy u dzieci?
    • W jaki sposób dzieci uczą się poprzez zabawę?
    • Jak bawiąc się z dzieckiem wspierać jego rozwój?
    • Jak budować relacje z dzieckiem poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu

    Bonus przygotowany przez naszą ekspertkę Olę Duszkiewicz, pedagożkę specjalną fundacji SYNAPSIS, arteterapeutkę, członkinię zespołu diagnozującego dzieci w kierunku zaburzeń rozwojowych, posiadającą m.in. Certyfikat Monitorwania Rozwoju Niemowląt i Małych Dzieci SACS-R.

    Wartość: 149 zł

    Bonus 6: Cały kurs Start z Montessori (tylko w opcji PREMIUM)

     

    Pedagogika Montessori jest bardzo mocno osadzona w sensoryce – dzieci uczą się wszystkiego przez doświadczanie zmysłowe, dotykanie, manipulowanie.

    Ponadto kładzie się w niej duży nacisk na podążanie za dzieckiem, czyli dostarczanie tego, czego ono samoistnie potrzebuje, nie zmuszając do rzeczy, których nie chce i nie lubi.

    I obie te kwestie bardzo mocno wpisują się w nasze podejście do wspierania integracji sensorycznej. Dlatego uważamy, że podejście Montessori jest ogromnym wsparciem dla rodziców dzieci z zaburzeniami SI, a że kochamy łączenie różnych podejść służących dziecku pod wieloma względami i spełniających wspólne cele, to postanowiłyśmy sprezentować Ci jako bonus cały nasz kurs Start z Montessori wg Metody BrainCity.

    Kurs składa się z 7 modułów i 2 bonusów wraz z dodatkowymi materiałami do pobrania w formie pdf.

    DOWIESZ SIĘ:

    • Jaka jest rola rodzica w wychowaniu dziecka
    • Jakie nastawienie do dziecka, do jego zachowań i rozwoju jest dla niego najbardziej wspierające
    • Jak zadbać o siebie jako rodzica, tak by móc lepiej wspierać dziecko – to najbardziej doceniany przez naszych klientów element kursu!
    • Skąd czerpać spokój i cierpliwość
    • Jak wspierać holistycznie rozwój dziecka: pod względem intelektualnym, ruchowym, emocjonalnym i społecznym
    • Czego nie robić, by nie hamować jego rozwoju
    • Jak budować w dziecku poczucie własnej wartości i pewność siebie
    • Jak mądrze stawiać granice i postępować z szacunkiem do dziecka, zaszczepiając i jemu szacunek do innych
    • Jak uczyć dziecko samodzielności
    • Jak reagować na trudne zachowania dziecka
    • Jak przygotować otoczenie dziecka, by wspierało jego rozwój
    • Jak przygotować aktywności i pomoce dydaktyczne, by naprawdę były edukacyjne, a nie tylko z nazwy
    • Oraz wiele innych tematów – pedagogika Montessori jest nie tylko najbardziej wszechstronnym podejściem do wychowania dziecka, ale także potwierdzonym naukowo – to niesamowite, jak 100 lat temu Maria Montessori na podstawie obserwacji zachowań dzieci doszła do tych samych wniosków, które my teraz wyciągamy z nowoczesnych badań neuronaukowych!

    Bonus przygotowany jest przez naszą ekspertkę Magdę Skotnickąpedagożkę, certyfikowaną nauczycielkę i trenerkę Montessori z 20-letnim doświadczeniem jako nauczycielka przedszkolna Montessori, obecnie też dyrektorka żłobka Montessori

    Wartość: 549 zł

    Masz jeszcze wątpliwości?

    Sprawdź, czy program jest dla Ciebie

    Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w program to nie tylko pewne zobowiązanie finansowe, ale też czasowe.

    Wprawdzie lekcje nie są długie, bo nie chcemy, byś robił doktorat z SI, tylko żebyś uzyskał wiedzę niezbędną do mądrego prowadzenia Twojego dziecka i pomagania mu w wypracowaniu prawidłowej integracji sensorycznej.

    Ale będziesz potrzebować czasu, by wdrożyć zdobytą wiedzę w życie i realnie pomóc Twojemu dziecku na jego drodze ku prawidłowemu, harmonijnemu rozwojowi.

    Ku gotowości szkolnej, a potem ku radosnym latom szkolnym, bez problemów z pisaniem i czytaniem, bez problemów z łatką dziecka agresywnego i nielubianego, albo niezdarnego, albo nieśmiałego odludka.

    Sprawdź więc poniżej, kiedy Program “Integracja sensoryczna w domu wg Metody BrainCity” się u Ciebie sprawdzi, a kiedy nie:

    To dla Ciebie, jeśli:

    • Twoje dziecko ma zdiagnozowane zaburzenia SI
    • Macie zajęcia terapii SI zaledwie kilka godzin w tygodniu
    • Chcesz pomóc mu pozbyć się trudności rozwojowych i wykształcić lepszą integrację sensoryczną jak najszybciej
    • Ale nie rozumiesz w pełni, na czym polegają tak naprawdę jego trudności i jak mu pomóc

    To dla Ciebie, jeśli:

    • Twoje dziecko nie ma diagnozy SI
    • Rozwija się prawidłowo i nie ma powodów do zmartwień, ale zdarzają mu się trudne zachowania
    • Wiesz, że dzieci nie rozwijają się tylko pod jakimś jednym względem i chcesz mieć wpływ na jego rozwój w wielu aspektach
    • Interesuje Cię mądre wspieranie integracji sensorycznej, ale masz poczucie, że instagramowa wiedza i pinterestowe podpowiedzi to tylko drapanie po powierzchni

    To dla Ciebie, jeśli:

    • Twoje dziecko nie ma diagnozy SI, ale podejrzewasz, że może mieć kłopoty z prawidłową integracją
    • Wiesz, że dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom jest w stanie wypracować integrację sensoryczną i pozbyć się kłopotów
    • Jesteś przygotowany na to, że diagnoza może się okazać konieczna, tak samo terapia, ale chcesz na razie spróbować poradzić sobie bez tego
    • Chcesz się przygotować do diagnozy i ew. do terapii, od razu rozumiejąc jak funkcjonuje układ nerwowy Twojego dziecka i jak mu pomagać

    To nie dla Ciebie, jeśli:

    • Wiesz już wszystko o SI
    • Jesteś terapeutą SI
    • Nie wierzysz w istnienie SI
    • Nie interesuje Cię rozwijanie kompetencji sensorycznych u Twojego dziecka, bo wydaje Ci się, że rozwinie się samo z siebie, bez Twojej pomocy
    To ile to kosztuje?

    Twoja inwestycja

    Jak więc widzisz, sama wartość bonusów przekracza 2000 zł!

    A do tego dochodzi wartość modułów kursowych.

    Na wartość programu “Integracja sensoryczna w domu wg Metody BrainCity” możesz patrzeć z trzech perspektyw:

     

    Wartości wiedzy i doświadczenia Moniki, twórczyni tego kursu, która jest oparta na dziesiątkach godzin szkoleniowych, a przede wszystkim setkach godzin terapii SI z dziećmi i obserwowania ich rezultatów

    Wartości zmiany życia Twojego dziecka, które uwolni się od problemów z integracją sensoryczną, pozbędzie się frustracji i zmęczenia tym, że własny układ nerwowy płata mu figle uniemożliwiając mu wykonywanie czynności zupełnie normalnych dla innych dzieci i wywołując trudne emocje, które je męczą (i Twoją cierpliwość również wyczerpują)

    Wartości przyszłego powodzenia w przedszkolu – gdzie będzie mogło rozwijać się wszechstronnie, zgodnie z tym co proponuje przedszkole, bez rozpraszania się nieprawidłowo funkcjonującym układem nerwowym, w szkole – gdzie zdobędzie przyjaciół, bo trudne zachowania nie będą odstręczały od niego innych dzieci, nie będzie miało kłopotów z nauką i rozwojem ruchowym i w życiu – bo pozbędzie się ograniczeń narzucanych przez nieprawidłową integrację sensoryczną, jak brak umiejętności pracy w głośnym open space czy nieumiejętność wyciszenia się po trudnym tygodniu pracy

    Więc pytanie tak naprawdę brzmi: czy jesteś gotowy na przejęcie sprawczości i wpływ na rozwój integracji sensorycznej Twojego dziecka?

    I ile to jest dla Ciebie warte?

     

    Zależało nam na tym, by kurs był przystępny cenowo i byś nie musiał płacić nawet tych 2000 zł, ile są warte same bonusy.

    I dlatego przygotowałyśmy dwa warianty cenowe:

    1. Wersja STANDARD to kurs z bonusami w wersji DIY (do it yourself), czyli do samodzielnej pracy
    2. Wersja PREMIUM obejmująca wszystko to, co w wersji STANDARD, ale z dodatkowym wsparciem w ramach grupowych spotkań na żywo oraz dostępem do kursu Start z Montessori.

    A Twoja inwestycja to tylko:

    Wersja Standard

    Kurs + Bonusy

    1299 zł

    • Natychmiastowy dostęp do wszystkich modułów kursu:
    1. Podstawy teoretyczne: zrozum i wspieraj
    2. Część praktyczna: pomóż
    3. Zestawy ćwiczeń: zastosuj
    • Bonusy:
    1. Integracja sensoryczna niemowlęcia
    2. Diagnoza i terapia SI
    3. Dodatkowe ćwiczenia
    4. Zabawa budująca relację
    5. 3 sesje Q&A na żywo
    6. Kurs Start z Montessori

    Wersja Premium

    Kurs + Bonusy + Wsparcie + Montessori

    1999 zł

    • Natychmiastowy dostęp do wszystkich modułów kursu:
    1. Podstawy teoretyczne: zrozum i wspieraj
    2. Część praktyczna: pomóż
    3. Zestawy ćwiczeń: zastosuj
    • Bonusy:
    1. Integracja sensoryczna niemowlęcia
    2. Diagnoza i terapia SI
    3. Dodatkowe ćwiczenia
    4. Zabawa budująca relację
    5. 3 sesje Q&A na żywo
    6. Kurs Start z Montessori

    faQ – najczęściej zadawane pytania

    Czy ten program jest dla mnie? Czy to u mnie zadziała?

    Materiały kursowe są tak przygotowane, by umożliwić każdemu rodzicowi wspieranie integracji sensorycznej dziecka. I to niezależnie od tego, czy ma duże zaburzenia i chcesz zadziałać dwutorowo, terapią i pracą w domu, czy zaburzenia są niewielkie i chcesz pracować bez terapii, czy w ogóle Twoje dziecko rozwija się prawidłowo, a Ty chcesz po prostu zadbać, by zaburzenia się nie pojawiły.

    Dodatkowo masz wsparcie podczas spotkań na żywo, na których możesz zadać pytanie dotyczące Twoich indywidualnych zmagań z integracją sensoryczną Twojego dziecka.

    Pilnujemy zatem, żebyś miał zabezpieczone tyły 🙂

    Ale jeśli jeszcze nadal nie do końca wierzysz w szanse powodzenia ćwiczeń wspierających integrację sensoryczną, to odwołajmy się do niezaprzeczalnych faktów, czyli badań naukowych.

    Istnieje wiele badań które wykazują, że terapia integracji sensorycznej może być skuteczna w zmniejszaniu objawów tych zaburzeń.

    Do tej pory przeprowadzono kilkaset badań naukowych na ten temat. Jedno z polskich badań (J. Szmalec, 2019), pokazało, że w wyniku 9-miesięcznej terapii integracji sensorycznej wśród dzieci w wieku 5-6 lat ich ogólne funkcjonowanie poprawiło się w wyniku usprawnienia zdolności motorycznych o 75% i zrównało się z grupą kontrolną dzieci bez zaburzeń.

    Wyniki badań pokazują, że terapia integracji sensorycznej może być bardzo skuteczna w zmniejszaniu objawów i poprawianiu samokontroli.

    Czy ten program zastępuje terapię SI?

    W żadnym razie.

    Jeśli Twoje dziecko ma na tyle głębokie zaburzenia integracji sensorycznej, że konieczna jest terapia SI, będziemy pierwsze, które zalecą Ci skorzystanie z niej.

    A program będzie Ci niezbędny do wspierania terapii w domu poprzez dogłębne zrozumienie funkcjonowania Twojego dziecka, wspiranie go w jego emocjach, przygotowanie otoczenia pod kątem potrzeb Twojego dziecka oraz mądrze dobrane aktywności.

    Natomiast jeśli zaburzenia są niewielkie, to istnieje duża szansa, że wyprowadzisz dziecko z zaburzeń SI samodzielnie, korzystając z tego kursu.

    A jeśli wybierzesz pakiet PREMIUM, to będziesz mieć możliwość zadania pytań naszej ekspertce, które Cię pokierują, jak jest w Twoim przypadku i czy terapia jest niezbędna.

    Dla jakiego wieku dziecka jest przewidziany ten program?

    Program dotyczy dzieci w wieku od urodzenia do ukończenia 7-go roku życia.

    Diagnozę zaburzeń integracji sensorycznej przeprowadza się dopiero u dwulatków, więc zakres materiału dotyczący niemowlęcia jest inny – dla Ciebie jest wtedy przeznaczony głównie bonus dotyczący rozwoju integracji sensorycznej u niemowląt.

    Ale wiedza z pierwszego modułu, dotycząca zrozumienia tego, jak działa integracja sensoryczna, jak rozwija się dziecko i jak mu w tym pomóc, będzie dla Ciebie równie wartościowe, nawet jeśli jesteś rodzicem dziecka młodszego niż 2 lata.

    Ponadto otrzymujesz dostęp do programu na czas nieograniczony, więc przyda Ci się także później, gdy Twoje dziecko skończy 2 lata.

    Albo pod kątem innych Twoich dzieci: podkreślamy, że program jest skierowany nie tylko do rodziców dzieci, które mają zdiagnozowane zaburzenia SI, ale dla wszystkich rodziców, którzy chcą mądrze wspierać rozwój dziecka, w tym m.in. pod kątem integracji sensorycznej.

    Który wariant wybrać?

    Jeśli potrzebujesz pogłębić wiedzę na temat integracji sensorycznej, ale Twoje dziecko nie ma poważnych zaburzeń, a Ty nie masz specyficznych pytań i wątpliwości, to wystarczy Ci wersja STANDARD.

    Natomiast jeśli jesteś osobą, której nigdy nie wystarczy to, co w kursach DIY, bo zawsze czuje się nie całkiem usatysfakcjonowana, bo nie miała możliwości zadania pytań do prowadzącego i ma poczucie, że czegoś nadaj jej brakuje, to zdecydowanie wersja PREMIUM jest dla Ciebie!

    Jeśli Twoje dziecko ma zdiagnozowane zaburzenia SI, ale masz za mało kontaktu z terapeutą i chcesz go zapytać o wiele rzeczy, ale nie chcesz tego robić kosztem czasu terapii, to wariant PREMIUM też będzie dla Ciebie idealny.

    Wybierz wersję PREMIUM także wtedy, gdy oprócz wiedzy o integracji sensorycznej potrzebujesz holistycznego prowadzenia za rękę w rodzicielstwie, wiedzy na temat wychowania dzieci w szacunku i bliskości, ale nie znasz jeszcze szczegółów podejścia Montessori, które jest najbardziej wszechstronnym podejściem do wychowania, obejmującym nie tylko aspekty emocjonalne, ale też wspieranie rozwoju intelektualnego, ruchowego i społecznego.

    Wariant PREMIUM daje Ci także narzędzia budowania samodzielności i poczucia własnej wartości u dziecka, które ze względu na kłopoty z przetwarzaniem sensorycznym będzie tego szczególnie potrzebowało.

    Czy kurs jest dostosowany do dzieci w spektrum autyzmu?

    Zaburzenia integracji sensorycznej bardzo często pojawiają się u dzieci w spektrum autyzmu.

    Ważna kwestia rozstrzygająca odpowiedź na to pytanie, to czy Twoje dziecko ma także niepełnosprawność intelektualną?

    Jeśli Twoje dziecko jest w normie intelektualnej, to jak najbardziej możesz skorzystać z kursu, jest on tak poprowadzony, by był w pełni pomocny również dla Ciebie i Twojego dziecka.

    Jeśli jednak Twoje dziecko ma zdiagnozowaną także niepełnosprawność intelektualną, to niestety kurs nie będzie odpowiadał na Twoje potrzeby.

    Ale nic się nie martw, bo pracujemy także nad kursem dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, w tym również tych dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną – jeśli jesteś zainteresowana/-y, to możesz zapisać się na listę oczekujących klikając w link poniżej:

    Jak pomóc dziecku w spektrum autyzmu – lista oczekujących

    Znajdzie się w nim również moduł o kształtowaniu integracji sensorycznej.

    Jaka jest forma płatności za kurs?

    Za kurs możesz zapłacić przelewem, kartą, BLIK-iem lub na raty. Korzystamy z bezpiecznych płatności T-Pay i PayNow, więc Twoje pieniądze są bezpieczne, a my nie mamy dostępu do Twojego konta i karty.

    Czy mogę zapłacić w ratach?

    Tak, wystarczy że podczas składania zamówienia wybierzesz opcję: “płatność kartą lub na raty”, a następnie na stronie płatności wybierzesz jedną z dwóch opcji płatności opóźnionych:

    • Kup teraz, zapłać za 30 dni (Twisto) – opcja umożliwiająca Ci dostęp do całości kursu, a opłacenie go dopiero po 30 dniach: w całości bez oprocentowania lub rozłożenia na oprocentowane raty
    • Raty (Bank Pekao lub Alior) – opcja płatności ratalnej, w której samodzielnie ustalasz ilość rat i czas ich spłaty.

    Pamiętaj, że płatności ratalne dostarczane są przez instytucje finansowe, a nie przez naszą firmę, więc to nie z nami będziesz się kontaktować w sprawie ich spłacania.

    Jaka jest forma Programu?

    Materiały kursowe są nagrane w formie video: są prowadzone przez Monikę w taki sposób, że widzisz zarówno jej uśmiechniętą buzię, jak i prezentację, tak byś łatwiej było Ci podążać za kursem i wiedzieć dokładnie, o czym jest teraz mowa.

    Do tego są lekcje praktyczne, czyli nagrane propozycje zabaw z dwiema dziewczynkami – tutaj nie ma prezentacji, tylko krótkie filmiki, w których Monika omawia sposób i cel zabawy, a następnie prezentuje je w praktyce.

    Video są zagnieżdżone w taki sposób, by można było uruchomić je na każdym urządzeniu i np. na telefonie czy tablecie wyłączyć ekran i np. tylko słuchać, kiedy jesteś np. na spacerze z dzieckiem, prasujesz, czy towarzyszysz zasypiającemu dziecku i chcesz po cichutku słuchać na słuchawkach.

    Do tego do wielu lekcji dołączone są podsumowania i checklisty do pobrania dla Twojej wygody i lepszego przyswojenia materiałów kursowych.

    Kurs jest umieszczony na platformie kursowej, do której dostaniesz login i hasło zaraz po opłaceniu kursu. Wszystkie kursy, które masz u nas wykupione, znajdziesz w górnym menu pod hasłem Moje kursy.

    W trakcie przerabiania kolejnych lekcji system będzie odznaczał te lekcje, które już zostały obejrzane, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie skończyłeś i nie będziesz musieć tego miejsca odszukiwać.

    Do tego klikając na video w ikonkę koła zębatego możesz zmienić prędkość odtwarzania, np. przyspieszyć, jeśli wolisz słuchać szybciej.

    Lekcje trwają od ok. 10 do 25 minut, więc na tyle krótko, byś był w stanie stosunkowo łatwo znaleźć czas na ich przerobienie.

    Natomiast dostępny w wersji VIP bonus z wsparciem podczas sesji Q&A na żywo odbywa się na YouTube: otrzymujesz tajny link do niepublicznej transmisji live, podczas której możesz zadawać pytania w czasie jej trwania.

    Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie uczestniczyć w spotkaniu na żywo, będziesz mieć możliwość zostawienia swoich pytań na platformie wcześniej i Monika na nie odpowie w czasie sesji, a Ty po jej zakończeniu będziesz mieć dostęp do nagrania.

    Dla ułatwienia korzystania z nagrań (bo często będą Cię interesowały odpowiedzi również na pytania innych kursantów), pod nagraniami znajdą się szczegółowe opisy o czym była mowa, wraz z podanymi minutami, by łatwiej było Ci ich szukać w nagraniu.

    Kiedy dostanę dostęp do materiałów i bonusów?

    Natychmiast po opłaceniu płatności otrzymasz dostęp do wszystkich modułów kursu i bonusów, oprócz tych opisanych powyżej jako “w przygotowaniu”:

    • bonus Integracja sensoryczna u niemowlęcia
    • bonus Zabawa budująca relację z dzieckiem

    Te bonusy będą dostępne na platformie w czerwcu i sierpniu, a Ty natychmiast otrzymasz powiadomienie mailowe, że masz już do nich dostęp.

    Na jaki czas otrzymuję dostęp?

    Dostęp do wszystkich materiałów kursowych i bonusów otrzymujesz na czas nieograniczony.

    Wiemy, że z pewnością będziesz wracać do kursu wielokrotnie, więc nie chcemy Ci tego uniemożliwiać i wywierać na Tobie presji czasowej.

    Jedynym ograniczeniem jest dostęp do sesji pytań i odpowiedzi: wybierając opcję PREMIUM otrzymujesz dostęp na pół roku do 3 sesji na żywo i do nagrań wszystkich sesji (także tych, które odbyły się zanim dołączyłeś).

    Po zakończeniu półrocznego dostępu będziesz mieć możliwość przedłużenia go w preferencyjnej cenie.

    Jeśli nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytanie, to napisz do nas na hello@braincity.pl, odpisujemy na każdy mail.